Banka Vám nepůjčí a nebankovní společnostem nevěříte? Můžete využít P2P půjčku od lidí.

P2P půjčky

Autor článku

Půjčka od obyčejných lidí prostřednictvím P2P portálu

Pokud potřebujete půjčku a NEVADÍ Vám, že Vás poskytovatel nebankovních úvěrů sežere zaživa, tak rovnou odejděte. Neztrácejte tady čas čtením a rychle si běžte jak hlupáci půjčit s úrokem 200%! Taková unáhlená půjčka Vás bude stát hodně. Mnohem víc než pár minut času na přečtení krátkého článku.

 

Pro ty rozumnější z Vás, kteří se nechtějí nechat oškubat a najdou si 5 minut na přečtení

Benefi.cz

 

Výhody a nevýhody P2P půjčky

+Neplatíte nic předem! – P2P portál (Benefi,Bankerat, Prestito, Lendingbank,) si bere provizi z peněz od investora.

+Žádost o půjčku je online a anonymní. Pouze konečný investor (ten, kdo Vám půjčí) bude znát Vaši totožnost.

+Dopředu víte, kolik zaplatíte navíc. Žádné skryté poplatky.

+Často si můžete sami zvolit úrok, jaký chcete.

+Individuální přístup ke každému žadateli.

+Pokud se stane, že přijdete o zaměstnání, či máte výpadek příjmu, není problém se s investorem domluvit na úpravě splátkového kalendáře. Jsme taky jenom lidi a všechno je to o domluvě.

+I se zápisem v registrech není problém! Investor jej posoudí individuálně a pokud je to třeba za paušál, ani jej nebere v potaz. Na rozdíl od banky. 

-Peníze nedostanete tak rychle, jako u nebankovních poskytovatelů úvěrů (zato ale zaplatíte daleko méně na úrocích a poplatcích, takže ve výsledku hodně ušetříte)

-Pokud se už plácáte v dluzích a máte třeba 10 různých půjček na zbytečnosti, tak Vám ani P2P půjčka nepomůže. Prodejte ty zbytečnosti a začněte žít zodpovědně. Investoři nejsou charita, chtějí své peníze nazpátek stejně tak, jako byste je chtěli VY kdyby jste někomu půjčili.

 

O co jde?

Potřebujete si půjčit peníze ať už na bydlení, investici do nového projektu, nový automobil či refinancování stávajících úvěrů? Banka Vám půjčit nechce a nemáte dobrou zkušenost s nebankovními a leasingovými společnostmi? Zkuste si půjčit od obyčejných lidí prostřednictvím P2P půjčky.

Vím, že existuje spousta případů, kterými si znemožníte přístup k půjčkám bankovního sektoru. Obvykle je to kvůli nedostatečnému příjmu od zaměstnavatele. Je taky možné, že jste se dostali do registru dlužníků kvůli zpoždění se zaplacením paušálu nebo jiné drobnosti, což ale banku málokdy zajímá. Stejně tak pokud jste si v minulosti půjčili u nebankovní společnosti, čímž je Vám přístup k bankovnímu úvěru také zablokován. Ale pokud se Vám například náhle rozbije auto, kterým potřebujete jezdit do práce a vozit děti do školy, nastává problém. Stejně tak například porucha v domácnosti, či zatékající střecha jsou položky, které se z běžného příjmu platí dost špatně, ale potřebujete je opravit co nejrychleji.

Spousta neinformovaných lidí se v takovýchto situacích bohužel uchyluje k extrémně předraženým tzv. rychlopůjčkám. Půjčkám typu Zaplo, Tommy Stachi, Půjčkomat a podobným sviňárnám, které mají RPSN až 12.500%. Jsou fajn, pokud Vám nevadí, že klidně přeplatíte trojnásobek půjčené sumy. A taky pro lidi, kteří jsou dětinsky nedočkaví a neumí cca 7 – 14 dní počkat. Na rozdíl od P2P půjček u nich totiž výplata peněz probíhá velmi rychle, třeba i do půl hodiny. Za tuhle rychlost ale žadatel velmi tvrdě zaplatí v podobě astronomických poplatků, obrovských úroků a penále za každou hloupost.

Benefi.cz

 

V čem je hlavní rozdíl P2P půjčky a nebankovní půjčky?

Právě těch cca 7-14 dní. Tak dlouho totiž zpravidla trvá vyřídit a schválit P2P půjčku, kde úroky i celkové RPSN dosahují řádově nanejvýš 60%. Obvykle to však bývá kolem 15 – 30%, což je ve srovnání se stovkami, či dokonce s tisíci procent nebankovek banalita.  Bohužel, žadatelé o půjčku mají často pocit, že peníze potřebují hned teď. Na tenhle svůj pocit pak často velmi draze doplatí. Moc dobře vím, o čem mluvím, jelikož už téměř rok refinancuji takovéto lichvářské úvěry lidem, kteří nemohli 2 týdny počkat a „potřebovali“ peníze ihned. A tak jim úroky na rychlopůjčce tak naskáčou, že nakonec dostanou rozum a stejně si zažádají o P2P půjčku na refinancování. Kdyby si ale vzali P2P půjčku rovnou, nemuseli se trápit s rychlopůjčkou a s placením vysokých penále a pokut za kdejakou hloupost.

 

Kde se ty peníze berou?

P2P půjčka je v podstatě půjčka od investora, což je obyčejný člověk jako Vy. Investorů může být i několik zároveň, záleží na tom, přes který P2P portál si chcete peníze půjčit. Základem je založit si zdarma účet na P2P portálu a zadat svoji poptávku. Je to běžná registrace, stejně jako na e-mail nebo na facebook, jen tady musíte vyplnit o pár údajů navíc. Celé je to navíc anonymní, pouze konečný investor a P2P portál bude znát Vaši totožnost.

Kde si můžu zažádat o P2P půjčku?

 

P2P portálů spojujících žadatele o půjčku s investory je u nás několik, zde jsou ty nejlepší

 

Benefi

Pokud na peníze spěcháte a máte dobrou platební morálku, tak je pro Vás nejlepším řešením Benefi. Jakmile se Vaše žádost o půjčku objeví na aukční zdi, bude zpravidla profinancována do několika minut.
Benefi.cz

 

Prestito

Pokud si rádi zvolíte, jaký úrok chcete a k dosažení vyšší částky (třeba i 300.000,- Kč) ručit třeba automobilem, je ideální volbou Prestito. Můžete zde zažádat o půjčku až 1.000.000,- Kč a rozložit splácení klidně na 10 let, aby Vás půjčka finančně co nejméně zatěžovala.
Prestito - online půjčky

 

Bankerat

Pokud si chcete být jistí, že Vaši žádost uvidí velký počet investorů a chcete si půjčit od 10.000 – 600.000,- Kč, jděte na Bankerat

 

Lendingbank

Pokud chcete své štěstí zkusit i na menším P2P portálu, jděte na Lendingbank.

 

Pokud jste dočetli až sem, tak bych Vám chtěl popřát úlevu při refinancování P2P půjčkami a pokud jsem Vás tímto odradil od rychlé půjčky lichvářskou společností, tak bych chtěl jen říct – RÁDO SE STALO!